شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨
نرم افزار گلستان

 
اسناد بالادستی
اوقات شرعی
اوقات شرعی

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اخبار > نشست تخصصی آشنایی با حوزه های کسب و کار رشته زیست شناسی


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   نشست تخصصی آشنایی با حوزه های کسب و کار رشته زیست شناسی

 
    

دانشگاه فرزانگان سمنان با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، نشست تخصصی را با عنوان" آشنایی با حوزه های کسب و کار رشته زیست شناسی" با هدف آگاهی بخشی و آشنایی دانشجویان با زمینه های شغلی و ادامه تحصیل در این رشته روز پنجشنبه 11 آبان 1396 در سالن شهید پازوکی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این نشست دکتر محمدتقی قربانیان عضو هیات علمی دانشگاه دامغان، خانم دکتر شمس الضحی ابوالمعالی مشاور گروه زیست شناسی دانشگاه فرزانگان سمنان، خانم بتول صناعی پژوهشگر موسسه رویان، خانم سمیه ادیب دانشجوی دکتری رشته زیست شناسی و جمعی از دانشجویان زیست شناسی دانشگاه فرزانگان حضور داشتند.

در ابتدا دکتر قربانیان با بیان این موضوع که هدف این رشته تربیت کارشناسان متعهد و متخصصی است که از مفاهیم کلی و اساسی زیست شناسی آگاهی کافی داشته و جنبه های نظری و کاربردی این علم را با گذراندن واحدهای نظری و کاربردی بشناسند و نیازهای مراکز آموزشی و پژوهشی، تولیدی و خدماتی را در زمینه های مذکور مرتفع سازند، گفت: دو نکته اساسی برای کسب موفقیت در رشته زیست شناسی صبر و حوصله بعلاوه علاقه و پشتکار است.

وی افزود: گستردگی تخصص ها و گرایش ها در رشته زیست شناسی شامل علوم گیاهی، میکروبیولوژی، سلولی و مولکولی، ژنتیک، بیو شیمی، بیو فیزیک و ... می باشد که به طبع فرصت های شغلی متنوعی را برای دانشجویان این رشته فراهم می آورد. فارغ التحصیلان رشته زیست شناسی می توانند بعنوان نیروی متخصص کار در ادارات و سازمان های دولتی مختلفی از جمله سازمان حفاظت از محیط زیست، اداره استاندارد، وزارت بهداشت و درمان، مراکز تهیه دارو و مواد بهداشتی و درمانی، سازمان جهاد کشاورزی و نیز بسیاری از واحدها و موسسات مرتبط در بخش خصوصی مانند به فعالیت بپردازند.

سپس خانم ها صناعی و ادیب در مورد معرفی رشته زیست شناسی، زمینه های کاربردی آن، مطالعات و سایر پژوهش هایشان با دانشجویان سخن گفتند.

در پایان مراسم، نشست صمیمی پرسش و پاسخ نیز برگزار شد.

      

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    1396/08/13 ساعت :٠٩:٥٨     تعداد نمایش:714    کد خبر:١٢١٣٠

 .Copyright © 2019 Farzanegan Semnan University fguSemnan.ac.ir.  All rights reserved