شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨
نرم افزار گلستان

 
اسناد بالادستی
اوقات شرعی
اوقات شرعی

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اخبار > چهارمین نشست شورای هماهنگی و نظارت مراکز مشاوره دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان سمنان به میزبانی دانشگاه خواهران سمنان(فرزانگان) برگزارشد.


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   چهارمین نشست شورای هماهنگی و نظارت مراکز مشاوره دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان سمنان به میزبانی دانشگاه خواهران سمنان(فرزانگان) برگزارشد.

 
    

چهارمین نشست شورای هماهنگی و نظارت مراکز مشاوره دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان سمنان به میزبانی دانشگاه خواهران سمنان(فرزانگان) برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این نشست که بمنظور ارایه گزارش عملکرد مراکز مشاوره دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و نیز تبادل هرچه بیشتر تجارب میان مسئولین برگزار شد، دکتر فتح الله قدس رئیس دانشگاه خواهران سمنان(فرزانگان)، دکتر گل محمدی معاونت دانشجویی دانشگاه سمنان، دکتر پرویز صباحی مسئول مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه سمنان، دکتر شاهرخ مکوند حسینی عضو هیات علمی دانشکده روانشناسی دانشگاه سمنان و سایر مسئولان و کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاه های استان سمنان حضور داشتند.

در ابتدا پس از تلاوت آیات قرآن مجید، دکتر فتح الله قدس ضمن عرض خیر مقدم، ایام رحلت پیامبر اکرم(ص)،شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) و نیز ضایعه دردناک زلزله غرب کشور را تسلیت گفتند.

سپس حاضرین ضمن ارایه گزارش مختصری از فعالیت های مراکزشان به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات مراکز مشاوره در دانشگاه ها، نقاط ضعف و قوت اجرای برنامه های مراکز مشاوره از قبیل انجام طرح پایش سلامت روان برای دانشجویان جدیدالورود به دو صورت تکمیل فرم مربوطه و از طریق اینترنت و ... پرداختند.

در ادامه دکتر مکوند حسینی نقش و جایگاه مشاور و روانشناس در دانشگاه را بسیار با اهمیت خواند و گفت: خدماتی که این افراد می توانند در دانشگاه ها در سطوح مختلف ارائه دهند شامل کلیه افراد از جمله کارکنان، اساتید، دانشجویان و حتی در شرایطی خانواده های آنان نیز می شود.

وی با اشاره به نوع کار مراکز مشاوره افزود فعالیت مشاوران باید براساس شاخص پیشگیری باشد سپس درمان و در همین راستا راهکارهایی از قبیل برگزاری کارگاه ها و کارگروه های تخصصی در زمینه های مختلف برای اقشار مختلف دانشگاهی، حضور مشاور دانشگاه در اردوهای معارفه  دانشجویان جدیدالورود، استفاده از  فضاهای امن و مورد اطمینان جهت انجام امور مشاوره ای، انتشار نشریه های موضوعی برای دانشجویان و خانواده های آنان و ... ارایه کردند.

گفتنی است این نشست روز سه شنبه 96/8/23 درعمارت بادگیر(خانه کلانتر) شهر سمنان با فضایی آرام و سنتی برگزار شد.
 


      

 

گروه خبری :اخبار, اخبار تصویری    1396/08/23 ساعت :١٦:٠٨     تعداد نمایش:604    کد خبر:١٢٢٠٤

 .Copyright © 2019 Farzanegan Semnan University fguSemnan.ac.ir.  All rights reserved