شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧
نرم افزار گلستان

 
اسناد بالادستی
اوقات شرعی
اوقات شرعی

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اخبار > مسئول امور اجرایی دانشگاه: دیدگاه ما دیدگاه کارآفرینی است.


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   مسئول امور اجرایی دانشگاه: دیدگاه ما دیدگاه کارآفرینی است.

 
    

چشم انداز و مأموريت دانشگاه خواهران سمنان(فرزانگان) در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری استان سمنان

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری استان سمنان ، مسئول امور اجرایی دانشگاه خواهران سمنان(فرزانگان) با بیان این که دانشگاه فرزانگان بعنوان اولین دانشگاه ویژه خواهران استان سمنان می باشد که با دريافت مجوز فعاليت از شوراي عالي گسترش آموزش عالي در سال 92آغــاز به کار کرد گفت: اين دانشگاه كه براساس نتيجه مطالعات دقيق كارشناسي و مطالبات به حق بانوان اين استان راه اندازي شده است، که در حال حاضر با پذیرش 600 نفر دانشجو در سه رشته 1- مهندسي فناوري اطلاعات، 2- مهندسي كامپيوتر- نرم افزار ، 3- زيست شناسي در مقطع كارشناسي به فعالیت خود ادامه داده است .

معروفی گفت: باتوجه به تاسیس دانشگاه های الزهرا ویژه خواهران در کشور و تاکیدات مقام معظم رهبری هم مبنی بر تکثیراز این مدل دانشگاه ها در سراسر کشور ،دانشگاه فرزانگان سمنان تشکیل و راه اندازی شد. وی همچنین گفت:باتوجه به رکود تعداد دانشجو در مراکز دانشگاهی این دانشگاه تحت تاثیر آن رکود و ریزش نفر قرار نگرفته است.

دیدگاه ما دیدگاه  کارآفرینی است

معروفی با تاکید براینکه این دانشگاه از اساس و پایه، قصد کارآفرینی و فراهم نمودن بازار کار را برای خواهران داشته و در این مسیر قدم برمیدارد گفت: هدف ما این است که در کنار درس مهارت های لازم را دانشجویان کسب کرده و بتوانند در واقع بخش بازاری که متعلق به خانم هاست با قدرت بیشتری تصاحب کنند.

وی همچنین گفت:باتوجه به محدود بودن ظرفیت های خود دانشگاه به لحاظ شرایط محیطی با انعقاد تفاهم نامه ها و مشارکت ها با دانشگاه سمنان و پارک علم وفناوری سمنان توانسته ایم دوره های مشترکی را در سمنان برگزار کنیم. استفاده از ظرفیت مراکز فنی و حرفه ای نیز از جمله شرایطی است که برای دانشجویان فراهم شده است.

مسئول اجرائی دانشگاه فرزانگان سمنان از ایجاد مرکز رشد و فناوری و کانون شکوفایی و خلاقیت در این مرکز دانشگاهی در آینده ای نزدیک خبر دادو گفت: تحقق اهداف کارآفرینی آن هم ویژه خواهران از مهمترین تصمیمات این مرکز خواهد بود.

دغدغه کسب مهارت و ایجاد شغل

وی تفاوت بارز این واحد دانشگاهی با سایر مراکز علمی را اینگونه توجیه کرد وگفت: مراکز علمی و دانشگاهی دیگر زمانی که اشتغال کاهش و بیکاری افزایش یافت به فکر کارآفرینی افتاده و در این مسیر آمدند اما این واحد دانشگاهی از ابتدا دغدغه کسب مهارت و ایجاد شغل را برای دانشجویان خود داشته است.

معروفی در پایان گفت:آنچه که نیاز فعلی ماست بحث اشغال و اقتصاد دانش بنیان است که مجموعه دانشگاهی ما بر واقعیات جامعه ما تسلط پیدا کند و مهارت های لازم را برای کارآفرینی و اشتغال پیدا نماید.


      

 

گروه خبری :اخبار    1396/11/08 ساعت :٠٩:٠٢     تعداد نمایش:396    کد خبر:١٢٧٢٣

 .Copyright © 2019 Farzanegan Semnan University fguSemnan.ac.ir.  All rights reserved