شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨
نرم افزار گلستان

 
اسناد بالادستی
اوقات شرعی
اوقات شرعی

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اخبار > آنفولانزا یک بیماری مسری


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   آنفولانزا یک بیماری مسری

 
    

آنفولانزا یک بیماری مسری

آنفولانزا يك بيماري ويروسي به شدت مسري است كه از طريق قطرات تنفسي و دست آلوده از فردي به فرد ديگر انتقال مي يابد آنفولانزا از نظرعلائم شبيه سرماخوردگي است ولي علائم شديدتر و طولاني تر است و ناگهاني ايجاد مي شوند تب بالا ، كوفتگي و درد بدن، سرفه ، گلو درد و آبريزش بيني و گاهي اسهال تهوع و استفراغ.

   اين بيماري نياز به مراقبت خوب شامل استراحت ، مايعات گرم، تغذيه خوب و در صورت تجويز پزشك داروهاي مورد نظر دارد كه البته آنتي بيوتيك ها ( مانند آموكسي سيلين، پني سيلين، سفيكسيم و ... ) هيچ جايگاهي در درمان آن ندارند . دوره اين بيماري كمتر از 1 هفته مي باشد ولي در صورت عارضه دار شدن به ويژه عفونت تنفسي ممكن است بيشتر هم طول بكشد . در افراد سالمند بالاتر از 65 سال ، كودكان كودكان زير 5 سال ، مبتلايان به بيماري قلبي ريوي مزمن ، خانم باردار ، سابقه ديابت، نارسايي كليه و نقص ايمني خطرناك مي باشد وحتي خطر مرگ را هم به دنبال دارد.

   جهت پيشگيري از اين بيماري بهتر است:

 نكات بهداشتي را رعايت كرد مانند شستن مرتب دستها ، ااستفاده از دستمال در هنگام سرفه و عطسه و رعايت فاصله 1 متري با بيماران .

   واكسن آنفولانزا در افراد پر خطر مي تواند از بروز آن جلوگيري كند. در صورت بروز علائم مشكوك به ويژه خلط مزمن ، تنگي نفس ، اسهال و استفراغ، خواب آلودگي غير عادي و سابقه بيماري قلبي حتماً به پزشك مراجعه نماييد.

دانشجوي عزيز :

   در صورت بروز علائم سرما خوردگي شديد، تنگي نفس ، اسهال و استفراغ ،  بدن درد شديد و تب بالا حتماً به پزشك مراجعه نماييد.


      

 

گروه خبری :اخبار سلامت    1394/10/19 ساعت :١١:٤١     تعداد نمایش:2682    کد خبر:٨٢٨٥

 .Copyright © 2019 Farzanegan Semnan University fguSemnan.ac.ir.  All rights reserved