متن پیام بدین شرح است.

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر از دست دادن دانشمند هسته ای کشور، شهید دکتر محسن فخری زاده، استاد دانشگاه امام حسین(ع) و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در پی اقدام ظالمانه تروریست های بزدل، غمی بزرگ و جانکاه بر دل دوست داران علم و دانش و جامعه دانشگاهی کشور نهاد.

بی شک این اقدام تروریستی که نشان دهنده ترس از ارتقا علمی و پژوهشی ایران عزیز است تنها از دشمنان ایران اسلامی بر می آید. همانانکه در سالیان گذشته نیز دستشان به خون شهیدانی چون احمدی روشن، دکتر مجید شهریاری، دکتر مسعود علی محمدی و دکتر داریوش رضایی نژاد آغشته شده بود.

همانطور که مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در بیانات خود فرمودند" رشد شتابنده علمی و فتح قله های دانش که با همت و عزم جوانان مومن، غیور و توانا رونق یافته، امروز قائم به هیچ فردی نیست، این یک جنبش تاریخی و برخاسته ازیک عزم خلل ناپذیر ملی است." دشمنان قسم خورده این مرز و بوم باید بدانند که اینگونه اقدامات بزدلانه بی نتیجه خواهخد ماند و ملت شریف ایران اسلامی روز به روز استوارتر و عزم آنان بر ادامه راه شهداء راسخ تر می گردد.

دانشگاهیان دانشگاه فرزانگان سمنان ضمن عرض تسلیت به این ضایعه بزرگ به جامعه علمی کشور و خانواده آن شهید مرحوم، این اقدام تروریستی را محکوم نموده و بر ادامه راه آن شهید والا مقام تاکید می نمایند و خواهان مجازات و عاملان  اینگونه اقدامات تروریستی و انتقام سخت از آنان می باشند.